İLETİŞİM
+90 312 847 51 02
info@hiscam.com.tr

PVB, kimyasal reaksiyon ve sentez yoluyla çok fonksiyonlu bir Polivinil Butyral reçinesidir.

Yüksek şeffaflık, iyi tokluk, esneklik, dirençle savaşmak için düşük sıcaklık ve ultraviyole radyasyon, su, yağ, yaşlanma karşıtı direnç ile PVB; cam, metal, plastik, ahşap, deri ve diğer malzemeler gibi birçok malzemeye çok güçlü bir şekilde yapışır. Ayrıca pigment dispersiyonu ve reçinenin mükemmel çözünürlüğüne sahiptir.

PVB günümüzde, otomotiv ve mimari güvenlik camı ara katmanı, boya, mürekkep, dirençler, piller, devre kartları, sıcakta eriyen yapıştırıcı, tekstil elyafının işlenmesinde değiştirilmiş ajan vb. alanlarda kullanılmaktadır.

1. PVB Özellikleri

a. Genel Karakteristik: Alkol, keton, ester vb.
b. Film Oluşturma: PVB mükemmel film oluşturma özelliklerine, çekme mukavemetine, yırtılma mukavemetine, aşınma direncine, esnekliğe, daha iyi parlaklığa, vb. sahiptir.

c. Spigment Dispersiyonu: PVB iyi pigment dispersiyonu ve stabilitesine sahiptir.
d. Yapışma: PVB, cam, metal, plastik, deri, ahşap vb.

e. Kimyasal Özellik: PVB sıcak eriyik tipi bir reçinedir, bir termoset reçine eklenmiştir ve kimyasal direnç, çözücü direnci, su direnci ve diğer özellikleri elde etmek için birçok uygulamada sertleşmesine izin verilmiştir. Ayrıca üretilen özellik, farklı ısıyla sertleşen reçine ve farklı PVB oranı altında farklıdır.

2. PVB Uygulamaları

a. PVB, çeşitli yüzey kaplamaları için iyi yapışma ile metal yüzey üzerinde güçlü bir afiniteye sahiptir. Elektronik, gemi, köprü, uçak, elektrik ve diğer alanlarda yaygın olarak kullanılabilir.
b. PVB, inorganik ve organik cam üzerinde özel yapışma özelliklerine ve şeffaflığa sahiptir, güvenlik camı ara katmanları için en iyi malzemedir.
c. PVB, termoset reçine ile karıştırıldıktan sonra, fren balataları tutkalı vb. gibi farklı metal yapıştırıcılara formüle edilir.
d. Folyo mukavemetini ve nem direncini arttırmak için bir çözelti ile kaplanmış metal folyo üzerinde ve metal kutuların ısı ile kapatılması için kullanılabilir.
e. Yüksek şeffaflık, belirli bir tokluk ve yırtılma mukavemeti ile, büyük film çiçek kağıdı alanında onlarca yıllık başarılı uygulama.
f. PVB, tekstil boyama, baskı ve diğer endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaktadır, özellikle transfer baskıda belirleyici bir rol oynamaktadır.
g. Bakır kompleks tutkal ve mürekkep baskılı devre kartlarının hazırlanması için PVB, seramik substrat, piller, dirençler ve diğer elektrikli bileşenlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Emaye tel bağlayıcı emaye tel üretiminde hazırlanabilir.